fbpx
איך אורזים לטיסת לואו קוסט?
tips and more,  travel style,  המדריכים שלי,  טיולים בחו"ל

לארוז בסטייל בLow cost

איך לטוס לחו"ל עם מזוודה אחת קטנה?

הזמנו כרטיסי טיסה, הזמנו מלון ורכב כל מה שצריך.
המתנו כמה חודשים והופ הגיע הזמן לטוס! איזה כיף!
רק שניה לפני, צריך לארוז!!! אוי לא!!
מלאכת האריזה שנואה על רוב האנשים. 

להחליט איזה בגדים לקחת, לנסות לקלוע למזג באוויר הצפוי, להכניס הכל למזוודה, לדאוג להשאיר מקום גם לשופינג, בקיצור סיוט..
ואם טסים בלואו קוסט בכלל חגיגה.
אני כאן בשביל לעשות לכם סדר בבלאגן, להפוך את האריזה שלכם ובמיוחד שלכן לתהליך קצת יותר נעים.
למה שלכן? לא בגלל שזה תפקיד נשי, אלא, בואו נודה, לרוב הגברים ( ויסלחו לי הגברים שכן) לא ממש איכפת מה הם ילבשו, וגם לא משנה להם ללבוש את אותו בגד 70 פעם בטיול, לנו הנשים, איך נאמר בעדינות, זה קצת יותר חשוב…

שלב ראשון - התכנון

לפני שנתחיל לארוז, צריך לתכנן! לא לא אל תבהלו, אני יודעת שלעיתים המילה תכנון יכולה להיות מלחיצה, במיוחד שגם ככה שיש כל כך הרבה תכנונים בטיול, אז במקרה הזה התכנון ממש פשוט.

לפני שמתחילים לארוז כדאי לערוך רשימה, מה בדיוק אנחנו נרצה לקחת. ובעיקר שלא נשכח שום דבר.

לי יש רשימה קבועה בנייד שמחולקת לפי:

טיול זוגי/ עם ילדים וטיול חורף/ קיץ.

הרשימה הזו כוללת כל מה שצריך לקחת לטיול/ חופשה בחו”ל (ולמעשה חלקית גם כל חופשה).
למרות שכידוע לכם אני חובבת ניירות, הנוחות שהרשימה בנייד היא בכך שאני יכולה לערוך אותה כל טיול, להוסיף אן לגרוע פריטים מן הרשימה. אני אישית משתמשת באפליקציית google keep המאפשרת לשתף עם אנשים (ואז לעדכן בו זמנית), להוסיף רובריקות לצ׳ק ליסט, למרקר בצבעים ועוד אפשרויות עריכה שונות.

אופציה נוספת שאני אוהבת באפליקציה היא שניתן לנעוץ רשימות חשובות, ואז הן מופיעות בראש העמוד ואין צורך לחפש אותן בתוך שלל הרשימות..

לחצו על הקישור לראות את האפליקציה.

tips & more

שלב שני - ידע = כוח (וגם כסף)

כבודה:

שנייה לפני שמכניסים חצי ארון למזוודה, כדאי לדעת בדיוק מה מותר לכם לקחת איתכם.

למה הכוונה?

לכל חברת תעופה יש חוקים משלה, ובמיוחד לחברות הלואו קוסט ( איזיג’ט, ראינאייר, ויזאייר וכו’), יש מדיניות כבודה מאוד ברורה, לא כדאי לחרוג ממדיניות זו  מסיבה פשוטה – זה עולה כסף. חברות הלואו קוסט ״בונות״ על כל טעות או חוסר הבנה בשביל לקחת כסף. לא צריך לכעוס עליהם (אפשר, אבל חבל), אלא לעשות קצת שיעורי בית ולדעת בדיוק מה מותר לכם להביא.
נכון לכתיבת שורות אלו, חלק גדול מחברות הלואו קוטס מאפשרות בכרטיס הבסיסי שלהן לקחת תיק קטן בלבד – לכל חברה יש את המידות משלה וצריך לוודא לפני.

אם רוצים לקחת מזוודה / טרולי יש להוסיף כסף. עלות המזוודה משתנה ע״פ גודלה ומשקלה. שימו לב למידות שרשומות באתר החברה.
יש חברות שמותירות תיק גב ויש חברות שאינן, היות וזהו פוסט בפני עצמו (מבטיחה שאכתוב כזה בעתיד הקרוב) לא אתעכב כרגע על המדיניות של כל חברה וחברה ואסכם בכך שאומר – שימו לב איזה כרטיס קניתם ומה מותר לקחת (ויותר חשוב להחזיר)- למה? כי ביציאה מהארץ פחות מקפידים, ובחזרה לארץ מקפידים.מאוד. מניסיון. 

קראו בפוסט שלי על אלזס מה עברתי בשדה התעופה בבאדן באדן, למרות שידעתי את כל הכללים.

עונה/ מזג אוויר:

לפני שמתחילים במלאכת האריזה חשוב לדעת לאיזה יעד אנחנו נוסעים ומה  בדיוק מזג האוויר בו. נכון מזג אוויר יכול להיות בלתי צפוי, וגם החזאים טועים לפעמים, אבל ברוב המדיניות יש מזג אוויר טיפוסי לעונה. 

כולם יודעים שבישראל חם מאוד בקיץ, ושנדיר ביותר שירד כאן גשם ביולי, או שיהיה ימים קרים באוגוסט.  לעומת זאת גשם בחודשי הקיץ אינו דבר נדיר באירופה, גם לא טמפרטורה שפתאום צונחת ב10 מעלות מהיום הקודם. 

לכן כשאני מתחילה לארוז אני בודקת  באינטרנט מהו מזג האוויר החזוי , אני אישית אוהבת לבדוק כבר שבוע לפני שאני מגיעה ליעד. ברוב המקרים (לפחות בכל הנסיעות שלי לאירופה בקיץ בשנים האחרונות), אני תמיד לוקחת גם בגדים ארוכים. וגם תמיד השתמשתי בהם. 

משך וסוג הטיול:

עכשיו אני הולכת לסבך אתכם יותר..
איך אורזים לטיול משפחתי של שבועיים (בקיץ)?
לא אל תברחו, מבטיחה שזה לא כזה נורא.
כבר שנה שלישית שאנחנו טסים בקיץ לחופשה משפחתית – מה שנקרא טיול כוכב.
התחלנו ב 11 ימים, המשכנו עם שבועיים, והשנה טסנו ל 15 ימים בגרמניה. בטיסת לואו קוסט ( איזיגט)
אתם בטח מדמיינים עכשיו אותנו עם מיליון מזוודות, תיקים ושקיות, אז זהו שלא.
באיזי גט מחיר הכרטיס כולל גם טרולי במידות 25*45*56 שאינו מוגבל במשקל – כלומר כל עוד אתם עומדים במידות האלה לא ממש איכפת להם גם תביאו אבנים איתכם.
אנחנו משפחה של 5 נפשות = 5 טרולי, בטיול משפחתי אנחנו תמיד מוסיפים  מראש מזוודה גדולה של 23 ק”ג (הזמנו בעת קניית הכרטיסים בעלות של  80 יורו הלוך חזור ) לרוב ביציאה מהארץ היא כמעט ריקה (למעט הבוסטרים של הבנות) בחזור היא כבר מלאה .

בדרך כלל אנחנו יוצאים מהארץ עם ארבע / או חמש מזוודות טרולי. בטיול האחרון בגרמניה טסנו עם ארבע כי רצינו לרכוש בברלין טרולי נוסף בפרימרק.
איך חמישה אנשים נוסעים לשבועיים רק עם 4 מזוודות טרולי?
בקלות…לוקחים בגדים למחצית מהימים, ו… מכבסים!
בכל הטיולים הארוכים שלנו עד כה עשינו זאת והיה מצויין.
אין צורך לקחת 15 חולצות ומכנסיים. נתפשר על 8 וזה בול.
לבנים (תחתונים וגרביים) אני תמיד לוקחת יותר ליתר בטחון.

ממליצה בחום על המזוודות של פרימרק. יש להם ליין של מזוודות בשלושה גדלים, כולם בנויים בסגנון טרולי. היתרון הגדול הוא שהמזוודה מאוד קלה, לדוגמא הטרולי הקטן ביותר שוקל רק 1.25 ק"ג, ובנוסף הדפנות קשיחות אך החלק שסוגר את המזוודה רך וככה אפשר לדחוס יותר ( במגבלות המשקל והגודל שמותר כמובן).
טרמינל 1
סוג הטיול:

לפני שנוסעים חשוב לדעת מה אופי המקום וסוג הטיול. 

אם הטיול הוא עירוני בעיקר או בעיקר טיולי טבע, אם רלוונטי לקחת נעליים עקב לערב, אם צריך כפכפים.  אם צריך יותר מכנסיים קצרים מארוכים או להיפך, מתי כדאי לקחת מעיל, ובגד ים. 

אני יכולה לומר לכם שכל התשובות נכונות, לפחות לגבי טיולים באירופה המשלבים טבע.

בכל הטיולים שלנו בשנים האחרונות ארזתי החל מבגד ים ועד מעיל. למה?  כי כמעט תמיד אנחנו הולכים לפארק מים, ומנגד כמעט תמיד עולים להר מאוד גבוה שמצריך מעיל. הכי נוח לקחת את המעילים בסגנון יוניקלו, כי הם מתקפלים וקלים מאוד, ואינם תופסים מקום ומשקל. 

הרי ההרץ בגרמניה
אוגוסט בגרמניה

שלב שלישי -נלחצים ואז נרגעים...

אחרי שצברנו ידע חשוב – אפשר להתחיל לארוז!
אני משתדלת להתחיל לארוז יום – יומיים לפני שאני טסה.
פחות כיף לארוז ברגע האחרון ואז לגלות שהחולצה האהובה עליי בכביסה, או שהשמלה שממש תיכננתי עליה בדיוק נשלחה לגיהוץ, או שהבוקר נגמר לי מסיר האיפור ואין לי עוד אחד.
כשאני מתחילה יומיים מראש, יש לי מספיק זמן לכבס, לגהץ ולרכוש מה שחסר לי.

אני אורזת קודם כל בגדים, אח״כ אקססוריז, ובסוף כלי רחצה.

ראשית אני מוציאה מהארון כל מה שאני רוצה ללבוש.

רגע! להוציא את כל מה שאני רוצה מהארון? אבל אני טסה לשבוע ויש לי מזוודה קטנה אחת ומה לגבי שופינג? איפה אני אשים הכל? ובכלל חורף עכשיו!! צריך מעיל וצעיפים ומגפיים!! הלפפפ
כן, גם אני אמרתי פעם את כל המשפטים האלה. אבל אז נרגעתי ונזכרתי שגם בימים שטרום עידן הלואו קוסט, כשעוד טסנו עם מזוודה של 23 ק”ג לבן אדם, לקחתי הרבה יותר מידי בגדים, חמישים אחוז מהם לא הספקתי ללבוש, ובקושי היה לי מקום לשופינג.
היום אני אורזת חכם, טסה עם טרולי של 10 קג גם בחורף, ואפילו נשאר לי מקום לשופינג. (פלוס טיפ שאתן בסוף).

אם אתם לא מסוגלים להסתפק בזוג נעליים אחד (גג שניים) ומעיל אחד יהיה לכם קשה יותר.
בחורף אין בעיה גם לחזור על בגדים במיוחד מכנסיים.
החוכמה היא לקחת פריטים מוצלחים שניתן לשלב בצורות שונות. בטיול של 4-5 ימים בחורף אני אורזת בדר”כ 4 זוגות מכנסיים ( גג כולל המכנס שעלי לטיסה), + שמלה או חצאית חורפית, שאפשר לשלב גם עם סוודר מעל.

חולצות/ סריגים אני לוקחת לרוב אחד ליום כי עלול להתלכלך (יותר ממכנסיים). אם אני טסה ליעד של שופינג אני אורזת פחות כדי להשאיר מקום. 

המעיל תמיד עלי, או ביד, ובתיק גב אני שמה את הכובעים והכפפות. אני לוקחת יותר מאחד כדי להתאים לאאוטפיטים, אבל מגבילה את עצמי ל 3 צעיפים ולכן משתלדת לקחת כאלו שאפשר לשלב בקלות.

טיפ מוצלח: בטיולי חורף (עד כה טסתי ללא הבנות), אנחנו טסים עם טרולי לכל אחד ותיק גב, ומוסיפים מזוודה גדולה ( 23 ק”ג) רק לטיסה חזרה. בכל חברות הלואו קוסט כל טיסה היא בפני עצמה, ולכן אפשר להזמין מזוודה רק לטיסה אחת מתוך השתיים. פשוט לוקחים תיק מתקפל בתוך הטרולי, וזה מאוד נוח ומשתלם. ניתן להזמין מדוודה לטיסה חזרה אפילו ביום הטיסה, אך עדיף להזמין במעמד ברכישה כי אז זה הכי זול, בשדה”ת זה כמובן הכי יקר. 

אריזת קיץ היא סיפור קצת אחר, מצד אחד הבגדים שוקלים פחות, דקים מאוד, מנגד יותר קשה לחזור על בגדים כי מזיעים יותר. אז כן, בקיץ אני אורזת קצת יותר.

מה ללבוש לחופשה?

שלב רביעי - שילובים גבירותי, שילובים.

אמנם אנחנו בטיול, אבל אין לנו (לפחות לי) כוונה להיראות לא טוב. הרי בסופו של דבר מה שנשאר לנו מכל הטיולים הם החוויות, אך בעיקר התמונות. וזה בלי שאמרתי מילה על אינסטגרם.

וכן זה חשוב לי,  מתוקף עבודתי כגננת ביום יום שלי, אני פחות יכולה “להשקיע” בלבוש, ולכן כשאני לא בעבודה אני משקיעה. גם בטיולים. 

המפתח לשמירת על הסטיילינג גם בטיול הוא שילובים. לדעת לבחור בגדים נכונים שניתן לעשות איתם mix &match.

אחרי שהוצאתי את הבגדים שאני רוצה מהארון אני סופרת ומנפה על מנת להגיע למספר שאני רוצה (8 לצורך הדוגמא) חשוב לדעת ולחקור את היעד אליו נוסעים מבחינת מזג האוויר. הקיץ האירופי מאוד הפכפך, ובשונה מישראל יכולים להיות ימים גשומים מאוד וקרים. 
לטיול האחרון בגרמניה  בחרתי לקחת ארבעה  זוגות מכנסיים ארוכים (כולל הזוג שאני טסה איתו) 2 מכנסיים קצרים, 3 חצאיות, שמלה אחת ליום ואחת לערב (הסבר בהמשך) ו 9 חולצות.
הטיול שלנו הוא טיול כוכב ולכן יוצאים בבוקר חוזרים בערב, ואין הרבה הזדמנות להחליף בגדים באמצע היום. אמנם טיילנו הפעם עם סבא וסבתא אבל עדיין זאת לא חופשת בטן גב בכריתים שמחליפים בגדים פעמיים ביום, אלא בגד אחד לכל היום.
מצד שני הפעם הטיול שלנו יותר עירוני מהטיולים הקודמים שהיו בעיקר טבע, ויש לזה חשיבות מבחינתי כשאני בונה את האאוטפיטים.
יופי, כל הבגדים בערימה על המיטה- מה עכשיו?
הזמן להרכיב שילובים. אמנם אני לא יכולה לקחת את כל הארון שלי, אבל חשוב לי להוציא את המיטב ממה שיש.
כדי לא להשתעמם ולחזור על עצמי אני בונה שילובים שונים עם הבגדים שלקחתי, כך שתמיד כל מכנס מתאים ל 3-4 חולצות ולהיפך.

כמה דוגמאות לשילובים שאני עושה עם אותם הבגדים:

סטייל לחופשה
שילוב 1: מכנסיים קצרים פרחוניים עם 3 חולצות שמשתלבות יחד
מה ללבוש לחופשה?
שילוב 2: מכנסיים שחורים ארוכים עם 4 חולצות מתאימות. שימו לב, החולצה הלבנה היא חלק גם משילוב 1
מה ללבוש לחופשה?
שילוב 3: חצאית ג'ינס קצרה, החולצות משילוב 1 ו 2, בתוספת טופ שחור לבן, וחולצה לבנה מכופתרת
מה ללבוש לחופשה?
שילוב 4: ג'ינס ארוך - אותו לבשתי בטיסה, 6 חולצות אפשריות (מהשילובים הקודמים), + הנעליים שתיכננתי לקחת, הזוג המנומר נשאר בסוף בארץ.
מה ללבוש לחופשה?
שילוב 5: חצאית מידי ירוקה, 4 חולצות מהשילובים הקודמים

בצורה הזו, אני למעשה ממקסמת את הבגדים שיש לי ויכולה ללבוש אותם יותר מפעם אחת (אחרי כביסה כמובן) בצורה שונה.

נעליים:

החולשה הכי גדולה שלי! אני מכורה לנעליים יש לי עשרות (או יותר ) זוגות שאני ממש לא יכולה לקחת איתי. 

הטיול שלנו בגרמניה התחלק בין טיול עירוני לטיול טבע, לכן יכולתי לקחת זוג כפכפים ליום יום( לחלק של ברלין) וסניקרס להליכות מרובות וטיולי טבע.

הפעם במקרה לקחתי גם זוג נעלי עקב לערב, מהסיבה שחגגתי יומולדת בברלין ויצאתי עם זיו לחגוג לבד  (כבר הזכרתי שהפעם צירפנו לטיול גם סבא וסבתא? )

עוד פרט חשוב גם כאן – הוא מזג האוויר- בהרי ההרץ והמבורג היה ממש קר, כך שהכפכפים היו לא רלוונטייםף, אבל בברלין הלכתי איתם לא מעט.

אריזה למתקדמים בסטיילינג:

זה כמובן לא מתאים לכל אחד, וגם לא לכל אחת, אבל אני אוהבת להיות סגורה על האאוטפיטים שלי מראש, ולכן לאחר שאני מכינה אותם על המיטה, אני גם מודדת הכל ,למעט שילובים שכבר ניסיתי ויודעת שעובדים. 

הדרך הזו של תכנון הלבוש שלי מראש, עוזר לי גם במהלך הטיול. היות ואנחנו מטיילים עם הבנות ויש אינספור משימות בבוקר של ארגון והכנות, אני מעדיפה שהחלק שלי ייקח הכי פחות זמן. 

בבית אני לוקחת את הזמן שלי והשקט שלי להתארגן איך שאני אוהבת, אבל בטיול אין לי את הפריווליגיה הזו, ולכן התכנון מראש מקל עליי. 

בנוסף להכנה והמדידה אני מכינה לעצמי גם טבלה מה אלבש בכל יום, כולל אקססוריז בהתאם לפעילות של אותו היום. כמובן שהכל נתון לשינויים, אבל עצם העובדה שיש לי תכנון – מקל עלי.

תכנון פרטי לבוש לחופשה המושלמת

שלב חמישי - סוף סוף - אורזים!

  1. הנה הגענו לרגע המיוחל ( או שלא?) מלאכת האריזה..

בטיולים הקודמים שלנו ארזנו הכל בשקיות ואקום, זה נחמד, מצמצם מקום (לא משקל), הבעיה הגדולה תמיד בחזור, לא תמיד ניתן למצוא שואב אבק ואז לשקית ואקום אין משמעות. חיסרון נוסף. השאיבה מועכת את הבגדים ומקמטת אותם מאוד.
השנה קניתי סט נסיעה. מדובר בסוף של 6 תיקי אריזה בגדלים שונים שמתאימים למזוודה 3 תיקי רשת עם נפח ופתיחת מזוודה ו3 תיקי ריצרץ דקים בסגנון תיק רחצה.
החלטתי שבתיקי הרשת אני אשים את הבגדים ובתיקים דקים יהיו התחתונים הגרביים החזיות.

את התיקים שלי קניתי באורבניקה במחיר של 30 שח למארז. אבל ניתן למצוא אותם גם באלי אקספרס.

איך אורזים בטרולי?

בתיק הגדול ביותר – ארזתי את כל המכנסים והחצאיות.  ככה זה היה נראה בהתחלה:

איך לארוז לטיסה?

אז ניסיתי לפרוש אותם וראיתי שזה יותר מוצלח (וגם פחות מתקמט)

איך לארוז לטיסה?

בתיק השני – הבינוני ארזתי את החולצות (קיפלתי רגיל ואז לחצי)

איך לארוז לטיסה?

בתיק השלישי שמתי 2 שמלות, חגורות אחכ גם הכנסתי לשם בגד חוף לפארק מים ( שבסוף לא יצא לפועל)

איך לארוז לטיסה?

בנרתיקי הריצרץ הדקים ארזתי לבנים וגרביים. בשלישי העברתי את כל כלי הרחצה שלי. 

איך לארוז לטיסה?
איך לארוז לטיסה?
כלי רחצה:

בגלל שאני טסה לא מעט, יש לי תיק רחצה קבוע לנסיעות. המוצרים מיועדים רק לטיסות/ חופשות בארץ, ואני לא מוציאה אותם כשאני חוזרת, אלא רק דואגת לבדוק מלאי לפני הטיול הבא. 

גם כאן יש כמה טריקים שכדאי ללמוד.

כלי רחצה, ובמיוחד סבונים תופסים המון מקום ומשקל.  לכן, יש לי הכל ( אבל באמת הכל ) מוקטן. אני לוקחת מוצרים שמספיקים לי ל4-5 ימים. כלומר בטיולים הקצרים שלנו זה בדיוק מספיק לי. בטיולים ארוכים  – בכל היעדים שלנו בשנים האחרונות נחתנו בעיר גדולה בה ניתן לערוך קניות ולהצטייד בכל מה שצריך. 

כמובן אם אתם יודעים שאתם נוסעים לאיזור פחות מרכזי, הייתי בודקת מראש אם יש חנויות בקירבת מקום. 

דבר נוסף, אם אתם טסים בלואו קוסט עם מזוודה אחת שעולה איתכם למטוס, אין אפשרות לעלות לטיסה נוזל מעל 100 מ”ל, וגם כאן יש הגבלה של עד 10 מוצרים. רוב הקרמים, הבשמים מסירי איפור וכמובן שסבונים נמכרים בבקבוקים הרבה מעל 100 מ”ל – ואם תגיעו איתם לטיסה פשוט  יזרקו לכם אותם לפח. 

בארץ, דרך אגב, אין הגבלה על נוזלים (בטיסות לרוב היעדים) ולכן ניתן לצאת עם איזה כמות/ גודל שרוצים, בחזרה אין שום סיכוי שיאפשרו לכם לעלות עם נוזל מעל 100 מ”ל. (לפחות בטיסות לאירופה)

הערה חשובה – אם יש לכם מוצר שאתם ממש אוהבים / חייבים להשתמש בו ולא בטוחים שתמצאו אותו אז תקחו מהארץ.

בטיול בגרמניה לקחתי שתי שפורפרות של השמפו והמסכה שלי לשיער, ידעתי שזה לא יספיק לשבועיים אך הנחתי שבברלין אצליח למצוא משהו דומה. אז זהו שלא. היה לי ממש קשה למצוא ( הגרמניות כנראה לא עושות החלקה…), ובדיעבד יכולתי לקחת ולהכניס למזוודה הגדולה – גם ככה זה לא תיכננתי לחזור עם הסבונים לארץ.

איך לארוז לטיסה?
הכל מוקטן- בושם, תמיסה לעדשות, קרם גוף, סרום לשיער, דאורדורנט, קרם פנים. כל הנוזלים בשקית זיפ לוק ע"פ הנחיות שדות התעופה האירופיים
איך לארוז לטיסה?
כאן אפשר לראות גם את הצד השני של השקית - סבון גוף, סבון פנים, מסיר איפור וקרם פנים. הכל מוכנס לתיק קטנטן. בצדדים יש מברשת שיער, שיניים ועוד דבריים חיונים.

שני דברים נוספים שאני אורזת בצורה דומה הם תכשיטים ותיק איפור. האיפור שלי בסיסי בסה”כ אז אין לי מיליון מוצרים. 

בתחום התכשיטים, אני משתדלת כמו בבחירת הבגדים, לבחור תכשיטים שאוכל לשלב אותם עם רוב הבגדים. ולבסוף כולם נכנסים לתיק האדום שבתמונה. 

איך לארוז לטיסה?
הטרולי שלי - כל תיקי הרשת נכנסו בקלות, ומעל תיק הרחצה ואקססוריז
איך לארוז לטיסה?
הטרולי שלי - כל תיקי הרשת נכנסו בקלות, מעליהם ניתן לראות את תיק הרחצה והאיפור. בצד השני של המזוודה - נעליים ברשת העליונה ובכיסים בגד ים, ותיקי הלבנים.
Low cost – here I come!

המזוודה שלי מוכנה לטיסת איזיג’ט לברלין. למעשה בטיול הזה לא היה לי לחץ של מקום היות ולקחנו מהארץ מזוודה גדולה – מה שבטיולים הזוגיים שלנו אנחנו לא לוקחים אף פעם.- אלא כאמור לחזור וגם זה רק ביעד שאני מתכננת לעשות שופינג. אך רציתי שתראו איך נראית המזוודה שלי בדרך כלל – ודרך אגב, היא שקלה בסביבות 7 ק”ג.  יש מקום אפילו לשופינג, יאיי!

מילה אחת על משקל.

אף אחד ובמיוחד אף אחת לא אוהבים לדבר על משקל, אבל בטיסות זה חשוב.  בזכות טיסות הלואו קוסט נחשפנו למזוודות של פריימרק, היתרון הגדול במזוודות של פריימרק שהן קלות ( 1.25 קג כולל גלגלים), רכות יחסית – כלומר אפשר לדחוס!  והכי חשוב – הן מתאימות למידות של כל חברות הלואו קוסט. 

אנחנו תמיד לוקחים איתנו משקל נייד וככה מוודאים שלא חרגנו מהמותר. 

ואם ממש רוצים לעשות גם שופינג??

כפי שהבנתם זה תחום שאני מאוד חזקה בו ולא מוותרת עליו, ולכן לעיתים ( תלוי ביעד) שאני נוסעת עם זיו, ובטח שאני נוסעת עם חברה, אני נוהגת להזמין מזוודה נוספת לטיסה חזרה לארץ. את ההזמנה אני עושה ממש בקניית כרטיס הטיסה כי אז זה הכי זול, הזמנת מזוודה לאחר קניית כרטיסי הטיסה תעלה בכ- 20 יורו, והזמנת מזוודה בשדה”ת עצמו תוסיף 40 יורו לפחות מהמחיר הראשוני. ( כמובן תלוי בחברת התעופה)

אבל איך לוקחים מזוודה רק לחזור? 

בקלות, תיק ענק מתקפל בתוך הטרולי. וכמובן תמיד ניתן לרכוש מזוודה נוספת, אבל זה רק אם צריכים. 

שלב שישי - לארוז לכולם

כאשר המזוודה שלי מוכנה, הרבה יותר קל לי לגשת לארוז לבנות. אצלן זה פשוט יותר. לגדולות ( 10,8) אני נותנת לבחור בעצמן מה הן רוצות ללבוש, עוברת כמובן על הבגדים ומוסיפה מה שצריך (ארוך, מעיל, וכד’) ולקטנה ( 3.5) אני אורזת בעצמי. 

גם לבנות ארזתי בתיקי הרשת שקניתי וזה היה סופר נוח, לכל אחת היה תיק רשת אחד ונרתיק דק לכל הלבנים. בכל דירה הוצאנו את התיקים כמו שהם מהמזוודה, שמנו בארון, והחזרנו מה שנשאר – או שכיבסנו והחזרנו לתיקים. 

המזוודת ארוזות וכל מה שניתן זה לטוס, וכמובן ליהנות!

רוצים לראות בלייב איך אני אורזת? ועוד לטיסה בחורף!

נגן וידאו

יש לכם טיפים נוספים לאריזה? אשמח שתשתפו אותי בתגובות!

לא יודעים איך להתחיל לתכנן טיול בחו”ל – כנסו לקרוא איך מתחילים? 

Facebook Comments Box

2 Comments

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן