fbpx
טסים עם wizzair
tips and more,  המדריכים שלי

כל מה שרציתם לדעת על Wizzair

המדריך המלא לטסים עם Wizzair

בשנים האחרונות מאז הסכם “השמיים הפתוחים” נכנסו לחיינו ולשוק הטיסות בישראל עשרות חברות תעופה המציעות כרטיסי טיסה במחירים שווים לכל נפש. אם בעבר חו”ל היה סוג של מותרות או לעשירים בלבד, בעשור האחרון המפה השתנתה לחלוטין. 

חוקי המשחק השתנו במיוחד עם כניסתם של חברות ה- Low cost  לישראל, שהציגו מודל של מכירת כרטיסים בסיסיים במחירים מוזלים, ורכישה בנפרד של כל תוספת רצויה. תוכלו לקרוא עוד על מודל טיסות ה-Low cost בפוסט “כרטיס טיסה ב- 5 יורו! זה אפשרי?? 

אחת החברות המובילות בתחום היא חברת Wizzair. בדומה ליתר חברות ה- Low cost, גם wizzair  פועלת במודל הוצאות רזה ויעיל המאפשר לה להציע כרטיסי טיסה זולים מאוד. הצעת המכר של החברה כוללת כרטיס טיסה בסיסי אשר ניתן להוסיף לו מרכיבים שונים בתשלום כמו: כבודה, מושב מוזמן, מזון ושתיה, אפשרות שינוי מועד הטיסה ועוד.

Wizzair בישראל

החברה החלה לפעול בישראל בדצמבר 2012 עם השקת קו בין ת”א לבודפשט, הונגריה. מאז החברה הרחיבה את מספר היעדים ומס’ הטיסות ממדינת ישראל. נכון לשנת 2020, wizzair מפעילה למעלה מ- 50 טיסות שבועיות למדינת ישראל לכ- 23 יעדים שונים מנמל התעופה בן גוריון ומנמל התעופה רמון ליד אילת (מאילת החברה פועלת רק בחודשי החורף נובמבר- מרץ).

הזמנת כרטיסי טיסה ב Wizzair - מידע כללי

התעריף הבסיסי של טיסה בחברת wizzair הוא לצד אחד (כמו בכל טיסת low cost יש להזמין טיסה לכל צד בנפרד), וכולל תיק גב בלבד במידות 20X40X30. התעריף אינו כולל, כאמור, כבודה נוספת שאיתה ניתן לעלות לטיסה או לבטן המטוס, ולא ניתן לבחור מושב במטוס. רוב הסיכויים, שאם הזמנתם את הטיסה לאנשים נוספים באותה הזמנה ולא רכשתם הושבה, יושיבו אתכם במקומות שונים במטוס. בתעריף הבסיסי יש לבצע הליך רישום מוקדם (צ’ק אין) עד שעתיים לפני הטיסה (הצ’ק אין נפתח למחזיקי כרטיס בסיסי כ- 48 שעות לפני הטיסה, ועד 30 יום לבעלי כרטיסים משודרגים). את כרטיס העלייה למטוס (Boarding pass) יש להדפיס ולהציג בשדה התעופה או להציג את הכרטיס עם הברקוד שמופיע עליו באמצעות הטלפון הנייד (לא מתקבל בכל שדה תעופה). התעריף הבסיסי אינו כולל אפשרות לביטול או שינוי מועד הטיסה, אינו כולל אוכל או שתיה במטוס – כמו בכל חברת Low cost, ניתן תמורת תשלום, להוסיף מרכיבים נוספים.

הזמנת כרטיס טיסה ב wizzair שלב אחר שלב

שלב 1 - כניסה לאתר, חיפוש יעד, תאריך ובחירת נוסעים

בכדי להזמין כרטיס טיסה בחברת wizzair יש להיכנס לאתר החברה  או להוריד את האפליקציה של החברה לטלפון הנייד. בניגוד לרוב חברות התעופה הזרות, החברה מפעילה אתר אינטרנט בעברית. בדף הראשי באתר ניתן להזין בצד הימני את יעד המוצא, ויעד הטיסה, התאריכים ומספר הנוסעים (בחלוקה של מבוגרים, ילדים ותינוקות). חשוב להזין את החלוקה לפי גיל כי יש תנאים מעודפים לילדים ותינוקות. תינוק עד גיל שנתיים משלם בין 32-109 ש”ח לכרטיס (רק את מיסי הנמל) ואמור לשבת על ברכיו של נוסע מבוגר, כל נוסע בגיל מבוגר יותר משלם תעריף מבוגר. בהמשך הפוסט אתייחס לטיסה עם ילדים. 

הזמנת טיסה בויז אייר wizzair

מחירי הטיסות

אחרי בחירת היעד, מספר וגילאי הנוסעים ותאריכי הטיסה, יופיע מסך המפרט את התעריף הבסיסי של כל צד ותעריפי הטיסה במועדים סמוכים. אם אתם לא חייבים לטוס במועד מסוים, תוכלו לעבור ימינה ושמאלה למועדים מוקדמים ומאוחרים יותר, ואולי למצוא תעריף זול יותר או לפעמים בשעות נוחות יותר (לעתים שעות הטיסה משתנות בין הימים). שימו לב כי לצד התעריף הבסיסי מוצג גם תעריף לחברי מועדון (אתייחס לחלופה זאת בהמשך הפוסט).

טיפ

ניתן לאתר את כרטיס הטיסה באמצעות "מאתר התעריפים". קישור על חלופה זאת, פותח דף בו בוחרים את המוצא והיעד, ואז נפתח דף בו מופיעים כל תאריכי הטיסות בכל חודש והתעריף שלהם (ניתן להחליף חודשים). בכל דף מסומנים המועדים בהם התעריף הנמוך ביותר באותו חודש.

מציאת הכרטיס זול ביותר - ויזאייר wizzair

שלב 2 - בחירת סוג הכרטיס

לחיצה על אחד התאריכים תציג לכם את החלופות השונות עבור אותה טיסה: כרטיס בסיסי (Basic) הכולל עלייה למטוס עם תיק גב בלבד (במידות 20X40X30), כרטיס משודרג (Wizz Go) הכולל תיק גב (במידות 20X40X30), מזוודת טרולי (במידות 55X40X23) לעלייה למטוס, מזוודה למסירה לתא המטען של המטוס במשקל של עד 20 ק”ג, בחירת מושב בחינם (לא כולל מושבים מועדפים), עלייה מועדפת למטוס, צ’ק אין באתר האינטרנט כבר 30 יום לפני הטיסה וזכות לבצע צ’ק אין בשדה התעופה, וכרטיס מסוג הכל כלול (Plus Wizz) הכולל את כל המרכיבים של חלופת Wizz Go בשינויים הבאים: משקל המזוודה לתא המטען עומד על 32 ק”ג, ניתן לבחור ללא תוספת תשלום מושב מועדף (שורות ראשונות או מושבים עם מרווח גדול יותר לרגליים) ואפשרות לבטל או לשנות את מועד הטיסה.

סוגי כרטיס - ויז אייר wizzair

לאחר שבחרתם את סוג הכרטיס הלוך וחזור, יופיע מסך בו מפורטת הבחירה שלכם כולל היעד, מועד ושעות הטיסה, וכן סוג הכרטיס והמחיר. שימו לב כי מצד ימין מלווה אתכם לאורך כל ההזמנה תמצית של ההזמנה עד כה כולל מרכיב והעלות שלו.

הזמנת טיסה ב wizzair

טיפ

לטובת המתלבטים, wizzair מציעה אפשרות להוסיף עוד כמה עשרות ש"ח על מנת לשריין את התעריף ל- 48 שעות (וכזכור, התעריפים של אותה טיסה עלולים להשתנות בכל יום בחברות ה- low cost).

נעילת מחיר כרטיס טיסה ב wizzair

שלב 3 - הזנת פרטי נוסעים וכבודה

בשלב הבא יש להזין את פרטי הנוסעים (שם ושם משפחה ומגדר) וניתן גם להוסיף סוגים שונים של כבודה לטיסה כולל מזוודה של 10/20/32 ק”ג לתא המטען של המטוס או לרכוש כרטיס מועדף (WIZZ Priority) אשר מאפשר לעלות למטוס בנוסף לתיק הגב עם מזוודת טרולי במידות 55X40X23 ובמשקל של עד 10 ק”ג ועדיפות בצ’ק אין ובעלייה למטוס . במקרים רבים העלות של הכרטיס המועדף זולה יותר מתשלום על מזוודה במשקל של 10 ק”ג לתא המטען של המטוס (ייתכן כחלק מתרגיל שיווקי מוכר – הוספת חלופה יקרה יותר לאותו מוצר כדי שהמוצר האמצעי יראה ללקוח אטרקטיבי יותר). בהמשך הדף יש גם מציעים שוב לשדרג את הכרטיס לסוגים היקרים והמשודרגים יותר ומציג את תוספת העלות. כאמור, ניתן להמשיך עם הכרטיס הבסיסי (אפשרות להביא לטיסה רק תיק גב) או לרכוש כרטיס מועדף או לשדרג את סוג הכרטיס שבחרתם.

הזמנת פרטי נוסעים בwizzair
בחירת כבודה ב wizzair

הוספת priority

קניית כרטיס עם priority מאפשר לעלות למטוס עם מזוודת טרולי עד 10 ק”ג, תיק גב, עלייה מועדפת למטוס ועדיפות בצ’ק אין כמפורט בתמונה מטה. 

wizz priority
wizz priority

שלב 4 - בחירת מושבים

לאחר שבחרתם את סוג הכרטיס, מנסים שוב למכור לכם מושב בתשלום (בהנחה שלא בחרתם קודם לכן כרטיס עם מושב, אם כן, תוכלו לבחור מושב ללא תשלום נוסף כעת). החברה מאוד “מתאמצת” למכור לכם מושב וצריך לרדת עד סוף הדף כדי להמשיך להזמנת מושב ללא תשלום. גם לאחר שאישרתם מופיע חלון “הזהרה” כי אם לא תזמינו מושב בתשלום, יושיבו אתכם רנדומלית באמצע המטוס, וכדי להמשיך להזמנת מושב ללא תשלום, צריך להקיש על שורה לא בולטת במיוחד לפיה אתם מעדיפים להזמין מושב במועד מאוחר יותר.

בחירת מושבים wizzair
בחירת מןשב ב wizzair

שלב 5 - תוספות בתשלום

במסך הבא מוצע לכם לרכוש שירותים נוספים בתשלום כמו כרטיס מועדף (שהוצע גם במסכים הקודמים), ביצוע צ’ק אין אוטומטי (ללא צורך להיכנס לאתר ולבצע צ’ק אין), אפשרות לביצוע צ’ק אין בשדה התעופה ואפילו אפשרות להזמין הסעות משדה התעופה, הזמנת רכב ועוד.

תוספות לכרטיס הטיסה wizzair

שלב 6 - הצטרפות למועדון החברים של wizzair

במסך הבא מוצע להצטרף אל מועדון הלקוחות של החברה Wizz Discount Club אשר מאפשר לרכוש כרטיס טיסה במחיר נמוך יותר לחברי מועדון ולקבל הנחות על תוספות כמו כבודה ועוד.

הצטרפות למועדון החברים של wizzair

שלב 7 - תשלום

במסך הבא יש לבחור האם לשלם באמצעות כרטיס אשראי או באמצעות העברה בנקאית. שימו לב כי ניתן לבחור את סוג המטבע לתשלום העסקה. מדובר בעסקת חו”ל, אשר יורדת מיידית מהחשבון שלכם, אין אפשרות לתשלומים, וייתכן והסכום הסופי יהיה מעט גבוה יותר נוכח פערי המרת מט”ח.

לאחר סיום ההזמנה יישלח לכם לכתובת הדוא”ל שהזמנתם סיכום של ההזמנה כולל התעריפים וסוג השירותים שהזמנתם, אתם תקבלו באתר ובדוא”ל שלכם את פרטי ההזמנה כולל קוד ייחודי אשר יאפשר לכם בכל עת להיכנס לאתר לבדיקת פרטי הטיסה ולרכוש אלמנטים שלא רכשתם בעת ההזמנה. מזכירה שוב שלפני הטיסה (30 יום או 48 שעות לפני הטיסה) יש להיכנס לאתר או לאפליקציה על מנת לבצע צ’ק אין (אלא אם רכשתם כרטיס המאפשר צ’ק אין בשדה התעופה).

תשלום באתר wizzair

שלב 8- צ'ק אין באתר

הצ’ק אין הוא תהליך מהיר מאוד בו תדרשו לרשום את מס’ הדרכון, אזרחות, תאריך פקיעת תוקף הדרכון עבור כל נוסע, יוצע לכם לרכוש שירותים נוספים בתשלום (כמובן..), ולאחר מכן תקבלו בדוא”ל ובאתר את כרטיס העלייה למטוס בפורמט של PDF. אני תמיד ממליצה להדפיס את הכרטיס, למרות שבשדות תעופה רבים מספיק להציג אותו בטלפון הנייד (יש לוודא שמופיע בו ברקוד QR הייחודי של הכרטיס, כפי שמופיע בדוגמא מצד ימין). בכרטיס העלייה למטוס מופיעים פרטי הטיסה החשובים כגון תאריך, שעת ההמראה, שעת סגירת העלייה למטוס, מס’ מושב במטוס והכבודה המותרת. 

אחת הבעיות המוכרות היא שאת ההזמנה ביצעתם מספר חודשים לפני הטיסה ועד תאריך הטיסה כבר שכחתם את התנאים בהזמנה. לכן ממליצה מספר ימים לפני הטיסה לבדוק שוב מהי הכבודה שהזמנתם ולארוז בהתאם. שימו לב למידות המזוודות, למשקל שלהן ולכללים בנושא מותר ואסור להעלות למטוס (כמו נוזלים, חפצים חדים ועוד). כדי לדעת איך לארוז נכון לטיסת low cost, ממליצה לכם לקרוא את הפוסט שכתבתי בנושא.

פירוט כרטיס טיסה wizzair

יום הטיסה הגיע!!

יש לציין כי הטיסות של חברת wizzair יוצאות מטרמינל 1 בנתב”ג (למרות שתמיד יש לבדוק לפני הטיסה אם יש שינויים). אם אין לכם כבודה שאמורה להגיע לבטן המטוס וכבר ביצעתם צ’ק אין מוקדם, תוכלו ישר אחרי הבדיקה הביטחונית לעלות לאולם הנוסעים – פשוט תציגו את כרטיסי העלייה למטוס. חשוב מאוד לציין כי לפני הטיסה (ממש בסמוך לעמדה לבדיקת כרטיסים ודרכונים), עלולים לבדוק שוב כי הכבודה שלכם תואמת את הכרטיסים. אם תגיעו עם טרולי שלא במידות או במשקל, עלולים לבקש ממכם לשלם קנס במקום. על יד העמדה תמיד יש מתקן לבדיקת המידות של מזוודת הטרולי וייתכן ותתבקשו להכניס אותו למתקן – אם הוא לא נכנס – זאת אומרת שהוא במידות גבוהות יותר מהמותר.

הצ’ק-אין בשדה התעופה מתחיל שעתיים לפני מועד ההמראה ונסגר 40 דקות לפני מועד זה, בהתאם ללוח הזמנים בשדה התעופה של מקום ההמראה. ברשת תוכלו למצוא תלונות רבות של נוסעים שאיחרו לטיסה משום שהתעכבו בצ’ק אין או בבדיקת הביטחון או בדיוטי פרי. כפי שכבר כתבתי, החברה מנסה לצמצם ככל הניתן את זמן בו המטוס שוהה על הקרקע ולכן בניגוד להרגלים שלנו כישראלים, הדיילים לא כורזים שוב ושוב לנוסעים המאחרים – מי שלא הגיע בזמן, מפסיד את הטיסה! לכן תמיד ממליצה לקחת טווח ביטחון, בייחוד אם יש כבודה שאמורה להישלח לתא המטען של המטוס או בתקופות עמוסות בשדות התעופה (כמו בקיץ או בחגים), ובכל מקרה, הדבר הראשון שיש לעשות ברגע הכניסה לדיוטי פרי או ללכת פיזית אל שער היציאה למטוס, לוודא את שעת העלייה למטוס ולהתעדכן בהתאם.

איך זה לטוס עם Wizzair?

Wizzair, כפי שכבר ציינתי, מקפידה מאוד על יעילות ומשתדלת שמטוסיה ישהו על הקרקע לא יותר מ-60 דקות. העלייה למטוס מתבצעת במהירות, הטיסה עצמה מאוד פשוטה ויעילה. לא מחלקים בטיסה כלום, ניתן כמובן לרכוש מזון ושתיה (ניתן לרכוש שתיה קרה/ חמה/ חריפה, סנדוויצ’ים או חטיפים, קיימים “דילים” של מזון ושתיה בעלות של בין 4-11 יורו). האוכל לא כזה רע כמו שחושבים, ושווה לבדוק אולי עדיף לרכוש במטוס מאשר בשדה התעופה. לרוב הטיסות יוצאות בזמן, וגם מגיעות בזמן (ואפילו לפני שעת ההגעה הרשומה על הכרטיס).  כל הדברים שהורגלנו מטיסות “רגילות” כמו שמיכות/ כריות, מסכים אישיים, ועוד – לא קיימים בטיסה של wizzair. הדיילים עוברים מספר פעמים במהלך הטיסה עם מוצרי דיוטי פרי, הגרלות שונות, ומזון לרכישה. 

 

לחברת Wizzair אין נציגות במדינת ישראל או כל שירות אחר בעברית. ניתן להתקשר למוקד שירות לקוחות טלפוני בשפה האנגלית בעלות של 4 ש”ח לדקה למספרים הבאים: 1-901-727-200, 01535220301082, בין השעות 9:00-18:00. בנוסף, ניתן למלא באתר החברה טופס תלונה (אך קחו בחשבון כי זמן התגובה עד 30 יום). 

טסים עם ילדים?

חברת Wizz מציעה את השירותים הבאים לאנשים שנוסעים עם ילדים קטנים: פריט אישי נוסף בתא הנוסעים (במידות 20X40X30), עלייה מועדפת למטוס בחינם לשני מבוגרים (ולמספר בלתי מוגבל של ילדים) בכל הזמנה לכל תינוק בטיסה, עגלת תינוק מתקפלת או קטנה, עריסה מתקפלת לנשיאה ללא תשלום (תועלה לתא המטען של המטוס). ניתן להגיע עם עגלות תינוק מתקפלות לדלת המטוס או לגרם המדרגות הנייד ושם צוות הטיסה יאחסן את העגלות בתא המטען. בעיקרון, לפי הכללים המפורטים באתר, ניתן לעלות פריט אחד נוסף לכל תינוק וילד ללא תשלום (כגון עגלה או מושב בטיחות לרכב) ואם אתם נזקקים לשני פריטים יש לשלם על אחד מהם ככבודה נוספת. באחת מהטיסות שלי בחברת Wizz, דיילי הקרקע גם בארץ וגם בפולין מסרו לי כי בפועל הם לא מחייבים על פריטי בטיחות לילדים וכי לא היינו צריכים לרכוש תוספת כבודה עבור מושב בטיחות לרכב לאחת הבנות שלנו. למרות זאת, לא הצלחנו לקבל החזר מהחברה במענה לפנייתנו, אך לשיקולכם.

טסים עם wizzair

יעדי Wizzair מישראל ( אפריל 2020)

מנמל התעופה בן גוריון

שם המדינה

יעדים

אוסטריה

וינה

בולגריה

סופיה, וארנה

בריטניה

לונדון

הונגריה

בודפשט, דרבצן

ליטא

וילנה

לטביה

ריגה

פולין

ורשה, קרקוב, קטוביץ’

רומניה

בוקרשט, קלוז’-נאפוקה, סיביו, טימשאורה, יאשי

מנמל התעופה רמון (בחודשי החורף בלבד)

שם המדינה

יעדים

הונגריה

בודפשט

בולגריה

סופיה

אוסטריה

וינה

לטביה

ריגה

ליטא

וילנה

פולין

ורשה

רומניה

בוקרשט

דף הבית » tips and more » כל מה שרציתם לדעת על Wizzair
Facebook Comments Box

2 Comments

  • חני גליקשטיין

    היי רינת יופי של פוסט על וויז . מסביר וממצה. האם את יכולה לכתוב פוסט הדרכה כזה אבל על הצד השני של המטבע. יש לנו 7 כרטיסים לבודפשט לתחילת יולי. יש לנו גם ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה. אני מבינה שכדי שאוכל להפעיל את הביטוח, אני צריכה להוכיח שאכן ביטלתי את הכרטיסים. האם אני צריכה לבטח כל כרטיס בנפרד, או לפי כל ההזמנה ביחד שכוללת את כל הכרטיסים וכו’. ממה צריך להיזהר… למה לשים לב באותיות הקטנות… הסברים וטיפים יתקבלו בברכה. תודה רבה, חני

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן